واتس اپ چیست؟

واتس اپ  که این روزها در میان مردم به طور عامیانه واتساپ تلفظ می شود و به صورت whatsapp نوشته می شود، یک نرم افزار پیام رسانی رایگان است، که در کنار رقبای خود، در حال سرویس دهی به 500 میلیون کاربری ست که از آن استفاده می کنند. واتس اپ اولین هدف خود را بر پایه ی ارسال راحت تر و سریع و رایگان تر پیامک بنا نهاده است. بنابراین تا چندی پیش هنوز خبری از تماس صوتی رایگان در واتس اپ نبود. از ویژگی های واتس اپ این است که اکثریت پلتفرم ها را  پشتیبانی می کند. هم اکنون حدود نیم میلیارد نفر از کاربران آی او اس، اندروید، بلک بری و نوکیا و ویندوز فون از این نرم افزار برای اطلاع رسانی و پیام رسانی استفاده می کنند.

در نرم افزار واتس اپ می توانید به راحتی پیام های گروهی ارسال کنید همچنین می توانید با دوستان خود چت کنید و در کنار آن، تماس صوتی نیز برقرار کنید. به گفته ی شرکت مربوطه واتس اپ بیشتر سعی خود را بر سهولت پیام رسانی رایگان معطوف کرده است. همچنین کاربران می توانند فایل های صوتی و تصویری با محدودیت 16 مگابایت در هر بار ارسال، برای دیگران ارسال نمایند.

کاربران می توانند به راحتی از نظر امنیت کاربری خصوصیات پروفایل خود نظیر تصویر، زمان بازدید و استتوس را شخصی سازی وپنهان کنند.

از آن جا که می توان گفت تقریبا روی تمام گوشی های کاربران دنیا امروز واتس اپ نصب شده است، بازاریابان و کسب وکارهای کوچک می توانند از این فرصت استفاده کنند و برای برند سازی و بازاریابی اینترنتی خود از این سرویس استفاده کنند. فراموش نکنید که شما می توانید با یک ابزار کمکی واتس اپ را روی ویندوز نصب کنید، اما با یک عملیات کاملا ساده و جالب می توانید از نسخه ی مرورگر واتس اپ نیز استفاده کنید. در مقاله ای با عنوان  روش استفاده از whats app در مرورگر را به طور کامل آموزش داده ایم. 

10 کار غالبی که کاربران در واتس اپ انجام می دهند به صورت زیر است:

بک آپ گیری از پیام ها و مکامات صوتی و چت ها و ارسال آن برای دیگران

ارسال لوکیشن و موقعیت برای دیگران

ذخیره سازی تصاویر و فیلم های دریافت شده

امکان گرفتن عکس فوری هنگام چت با دوربین واتس اپ

تغییر عکس پروفایل

تغییر استتوس پروفایل

تنظیمات شورت کد ها نظیر استفاده از اینتر برای ارسال چت

ارسال پیام های صوتی

تغییر پس زمینه ی چت

ارسال پیام برای چند نفر به طور همزمان 

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-91028610
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها