تاثیر تولید محتوا بر تجارت

به مقاله ی امروز لایوگالری خوش آمدید!

 اگر با بازاریابی محتوا آشنا هستید باید بدانید که جز افراد خوش شانس در زمینه ی تجارت الکترونیک هستید. این تکنیک بازاریابی به شما کمک می کند با ارائه مطالب با کیفیت و با ارزش باعث شوید تا کسانی که از سایت شما بازدید می کنند ابتدا به خود شما جذب شوند و سپس او را با خدمات و  محصولات  خود درگیر کنید و بعد از اینکه اعتماد آنها را جلب کردید به مرحله ای میرسید که از وجود مشتریان ثابت خود لذت ببرید. شاید اولین سوالی که الان در ذهن تان شکل گرفته باشد این  باشد که آیا این استراتژی واقعاً تاثیرگذار است؟

ما با اطمینان به شما می گوییم که: بله، این روش بسیار تاثیرگذار است.

بازاریابی محتوا یکی از موثرترین، کاربردی ترین و مفیدترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال است که تجارت شما می تواند برای دستیابی و نرخ تبدیل هر چه بیشتر مشتریان، از آن استفاده کند. در این مقاله ، ما مزیت های برتر بازاریابی محتوا را پوشش خواهیم داد و توضیح خواهیم داد که چگونه این تاکتیک قدرتمند بازاریابی می تواند به تغییر شیوه دستیابی سازمان، تجارت و جذب مخاطبان هدف شما کمک کند.

بازاریابی محتوا

نرخ تبدیل بیشتر

شاید یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی محتوا این باشد که به بیزینس شما کمک می کند تا با گذشت زمان، بازدیدکنندگان بیشتری را به مشتری تبدیل کنید. تحقیقات نشان می دهد شرکت هایی که به طور مداوم محتوای بازاریابی ایجاد می کنند، نرخ تبدیل را تقریباً 6 برابر بیشتر از رقبای خود، که تمرکز خود را روی بازاریابی معطوف نمی کنند، تجربه می کنند. این نشان می دهد که بازاریابی با محتوای ارزشمند به سرمایه گذاری قابل توجهی از زمان، پول و منابع نیاز دارد.

محتوای موثر باعث ایجاد ترافیک بیشتر به سایت شما می شود

انتشار مداوم پست های جذاب و مؤثر وبلاگ می تواند به شما کمک کند با گذشت زمان ترافیک بیشتری به سایت خود وارد کنید. در حقیقت، طبق تحقیقات، تجارتهایی که بیش از 16 پست بلاگ در هر ماه منتشر می کنند، تقریباً 3.5 برابر بیشتر از شرکتهایی که فقط 4 یا کمتر پست منتشر می کنند، بیشتر ترافیک سایت دارند. اگر می خواهید ترافیک سایت را بهبود بخشید ، تعداد محتوای با کیفیت وبلاگ را بیشتر کنید و در قالب یک برنامه زمانبندی شده و مرتب منتشر کنید.

استفاده از  محتوای با کیفیت برای آموزش مشتریان

وقتی شما مشکلات و درگیری های فکری مشتریان و فالورهای خود را بدانید و بشناسید میوانید در جهت حل این مشکلات گام بردارید. چه راهی بهتر از اینکه  برای آنها در مورد چالش ها و راه حل ها، یک محتوای آموزشی سودمند تولید کنید؟ حتماً محتوایی در زمینه مشکلات مشتریان تولید کنید تا به آنها در درک بهتر اقدامات لازم برای رفع مشکلاتشان کمک کند.

تاثیر محتوا بر تجارت

بازاریابی محتوا  اعتماد مخاطبان را به دنبال دارد

محتوای خوب به شما کمک می کند تا روابط قوی تری با مخاطبان خود برقرار و تقویت کنید. محتوا می تواند به شما در ایجاد اعتماد در مخاطب کمک کند. شما میتوانید با گذشت زمان اعتماد بیشتری را بدست آورید.

با آموزش و اطلاع رسانی به مخاطبان  خود در مورد بزرگترین چالش ها و دغدغه های فکری آنها از طریق پست های وبلاگ و سایر انواع محتوا ، شروع به برقراری رابطه با مشتریان می کنید و بر اساس ارزشی که محتوای شما ارائه می دهد ، اعتماد آنها را جلب میکنید. از طرفی دیگر اگر می خواهید تجارت خود را توسعه دهید و بازدیدکنندگان را به مشتری و طرفداران برند تبدیل کنید ، بسیار مهم است که روابط خود را با مشتری های فعلی خود حفظ کنید. یکی از بهترین راه های انجام این کار، ارزش قائل شدن  برای مشتریان خود از طریق تولید محتوای با کیفیت و جذاب است. ارتباط خود را  از طریق محتواهای بازاریابی مثل ایمیل به روز نگه دارید یا آنها را در مورد موضوعات مهم از طریق وبلاگ خود آموزش دهید.

محتوای ارزشمند به شما در ایجاد اعتبار کمک می کند

هنگامی که شما شروع به ایجاد محتوای با کیفیت می کنید باعث ایجاد ارزش و علاقه در مخاطبان و مشتریان می شوید  به عنوان مثال ، نوشتن پست های وبلاگ در مورد چالش های رایج مشتریان و یا مواردی که مربوط به صنعت شما است ، به بازدید کنندگان سایت کمک می کند که اطلاعات مفیدی را بدست آورند. این امر آنها را ترغیب می کند تا وقتی  محصولات و خدماتی که  ارائه میدهید، به توصیه و راهنمایی شما اعتماد کنند. محتوای ارزشمند به شما کمک می کند تا از مزایای بازاریابی محتوا بهره ببرید.

شاید برای شما جالب باشد:

محتوای جامع و کامل از نظر گوگل چه محتوایی است؟

محتوای با کیفیت معرف شما به عنوان متخصص صنعت

با استفاده از محتوای های با ارزش و پربار می توانید موقعیت خود را به عنوان یک متخصص صنعت به مشتریان و مخاطبان نشان دهید. مخاطبان  برای دستیابی به اطلاعات مورد نظر به استدلالها و طرز فکر شما در صنعت نگاه می کنند تا بتوانند نیازها و چالشهای خود را بهتر درک کنند. با ایجاد محتوای با کیفیت که دیگران آن را ارزشمند می دانند، می توانید موقعیت کسب و کار خود را به عنوان یک راهبر فکری با تجربه و متخصص ،در صنعت رشد دهید، بطوریکه  که دیگران به دنبال راهنمایی و پشتیبانی شما باشند.

با محتوای عالی می توانید سرعت خرید را افزایش دهید

هر مصرف کننده قبل از خرید نهایی مراحلی را طی می کند. ابتدا باید نیاز خود را تشخیص دهند ، سپس باید راه حلهای بالقوه را شناسایی و ارزیابی کنند. و سرانجام ، آنها براساس تحقیقات خود تصمیم میگیرند خرید کنند. با تهیه محتوایی که مصرف کنندگان را در طول هر مرحله از  خرید همراهی می کند، می توانید به آنها کمک کنید تا سریعتر خرید را انجام دهند.

انتشار پست وبلاگ ها و انواع دیگر محتوا به شما کمک می کند تا رقابت کنید

آیا می دانید 53٪ از بازاریابان می گویند ایجاد محتوای وبلاگ، اولویت اصلی بازاریابی آنها است؟ به این دلیل است که محتوای وبلاگ در جذب بازدید کنندگان سایت بسیار مؤثر است. اگر می خواهید در بازار رقابتی آنلاین باقی بمانید ، لازم است تولید محتوای وبلاگ و سایر محتواها مانند کتاب های الکترونیکی و اینفوگرافیک را در اولویت قرار دهید.

سخن آخر:

نکته اصلی در ایجاد پست های وبلاگ اینست که  که مدت ها بعد از انتشار آنها همچنان ترافیک ارگانیک به سایت شما هدایت میشود، زیرا تمرکز روی موضوعاتی است که مرتبط با نیاز مخاطبان شما است .این چیزی است که ما آن را محتوای همیشه سبز می نامیم لایو گالری با بهره گیری از نیروی متخصص و تولید محتوای ارزشمند می تواند به شما کمک کند تا موفقیت های چشم گیری را در صنعت خود تجربه کنید.

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-91028610
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها