چگونه یک صفحه ی درباره ی ما حرفه ای بنویسیم؟

به مقاله ی امروز لایوگالری خوش آمدید!

صفحات درباره ی ما، تماس با ما و پرسش و پاسخ از جمله صفحاتی هستند که بایستی در زمینه ی پشتیبانی سایت ایجاد شوند. در اکثر مواقع در ساخت این صفحات از هیچ خلاقیت و نبوغی استفاده نمی شود و به آنها به چشم یک محتوای بی ارزش نگاه می شود حال آنکه اگر از پتانسیل های نهفته در این صفحات به درستی استفاده شود می توانند تاثیر فوق العاده ای داشته باشند. در این مقاله به بررسی نحوه ی نگارش حرفه ای یکی از این صفحات به نام صفحه ی درباره ما می پردازیم ...پس با ما همراه باشید.

صفحه ی درباره ما

 ممکن است در سایت های مختلف عناوین مختلفی نظیر "درباره ی ما"، "داستان تجارت ما"، "ماموریت ما" برای صفحات درباره ی ما در نظر گرفته شود، این صفحه هر اسمی که صاحب وب سایت بخواهد، می تواند داشته باشد اما این موضوع اهمیت ندارد و تنها چیزی که مهم است هدف و مضمون آن صفحه است که بایستی نمایش پشت صحنه ی یک برند/نام تجاری باشد، این که چه کسانی و به چه علت در این شرکت و در این حوزه فعالیت می کنند.

زمانی که شخصی از سایت شما بازدید می کند و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجارت شما دارد، این صفحه اولین صفحه ای است که به آن مراجعه کند.

متاسفانه، در اکثر مواقع به صفحه ی درباره ی ما به چشم یک صفحه ی بی ارزش و بی اهمیت نگاه می شود حال آنکه اگر از پتانسیل های نهفته در این صفحه به درستی استفاده شود می تواند تبدیل به یک صفحه ی ارزشمند و یک فرصت بی همتا جهت جذب مشتری شود. شما می توانید در این صفحه داستان تجارت خود را، چشم اندازه و ماموریت تان در این راه و هرآنچه که باعث شده شما به این نقطه برسید را به شیوه ای درست و ماهرانه بیان کنید و از این طریق اعتماد مخاطبین خود را جلب کنید.  

هدف صفحه ی درباره ی ما چیست؟

متاسفانه اکثر صاحبان وب سایت ها صفحه ی درباره ی ما درستی ایجاد نمی کنند و تقریبا همگی آنها در انتهای صفحه ی اصلی یک لینک به محتوایی چند خطی که بصورت خلاصه و پشت سرهم درباره شرکت نوشته شده است، قرار می دهند. یک صفحه ی درباره ی مای واقعی و درست باید بتواند مشابه یک صفحه ی فروش هدف گرا عمل کند، یعنی در این صفحه بایستی برجسته ترین و مهم ترین نقاط فروش یک برند که می تواند تاثیر عمیقی را برروی مشتریان بگذارد، آورده شود.

اگر کسی بخواهد اطلاعاتی را در کوتاهترین زمان ممکن در رابطه با برند شما بدست آورد، صفحه ی درباره ی ما تنها صفحه ای است که به آن مراجعه می کند، پس نگارش یک صفحه ی درباره ما حرفه ای اهمیت فوق العاده ای دارد.

صفحه ی درباره ی ما محل بسیار مناسبی برای بیان اهداف یک برند است، شما می توانید در این صفحه مواردی نظیر اطلاعات زیر را وارد کنید:

 • داستان کسب و کار خود را بیان کنید و در این داستان به دلایل شروع به فعالیت در این زمینه بپردازید.
 • در مرحله ی بعد به توضیح آنکه چه مشتریانی می توانند از خدمات شما استفاده کنند و این خدمات چگونه می توانند نیازهای آنها را برآورده کند، بپردازید.  
 • مدل کسب و کار خود را و یا نحوه ی تولید محصولات خود را (زنجیره ی تامین) را بیان کنید.
 • با معرفی بنیان گذاران و افراد تیم تان یک چهره ی رسمی از تجارت خود نشان دهید.
 • از محتواهای متقاعد کننده نظیر ویدئوهای توضیحی، داده های ترسیمی و لینک به پست های وبلاگ استفاده کنید.

بطور خلاصه، می توان گفت صفحه ی درباره ی ما صفحه ای است جهت بیان داستان نحوه ی تاسیس یک شرکت، دستاوردهای او در طول زمان و پاسخ به تمام سوالات مشتریان جدید آن که مهم ترین آن این است که  چرا باید از شما خرید کنند؟

چگونه یک صفحه ی درباره ی ما بنویسیم؟

بهترین صفحات درباره ی ما صفحاتی هستند که اهدافشان را در قالب یک داستان در خصوص برندشان مطرح می کنند. هر داستان نیاز به یک شخصیت اصلی دارد، در رابطه با صفحه ی درباره ی ما نیز این موضوع صدق می کند. این شخصیت ممکن است شما یا تیم بنیان گذار شرکت تان باشد. در صورتی که تمایل به معرفی این افراد ندارید، می توانید داستان بیزینس خود را با محوریت همان موضوع تجارت تان پیش ببرید.

در هر دو صورت، داستان شما بایستی پروسه ی تغییرات بیزینس تان را از ابتدا تاکنون بیان کند، این داستان بایستی به قدری جذاب و پرهیجان بیان شود که کاربر تمایل داشته باشد تا انتها آن را مطالعه کند.

برای نگارش صفحه ی درباره ی ما می توانید از ساختار زیر استفاده کنید:

 1. صحنه ی داستان را شرح دهید: شخصیت های داستان را معرفی کنید و به شرح این موضوع بپردازید که اوضاع و وضعیت برای شما، مشتریان تان و یا در کل صنعتی که در آن فعالیت می کنید، به چه صورت بود.
 2. مشکلی را که حل کرده اید، توضیح دهید: مشکلی را که شما برای رفع آن اقدام به راه اندازی بیزینس خود نمودید را شرح دهید. 
 3. راه حل مشکل را بیان کنید: در ادامه به شرح چگونگی دست یابی به این راه حل و مشکلاتی که در طول رسیدن به آن، با آن مواجه بودید بپردازید.
 4. جزئیات روش خود را بیان کنید: در این مرحله به توضیح جزئیات روش مورد نظر خود و نقاط عطف آن بپردازید.
 5. آینده را پیش بینی کنید: در انتها به توضیح آینده ی کاری خود، چشم انداز، ماموریت و اهداف کاری پیش روی بیزینس خود بپردازید.

سعی کنید ساختار مطرح شده در بالا را رعایت کنید و داستان بیزینس خود را در صفحه ی درباره ی ما سایت تان بنویسید.

توجه کنید که بیان داستان ابتدای کار است و کار شما هنوز به اتمام نرسیده است. در ادامه به معرفی مولفه های دیگری که می توانید از آنها برای بیان داستان کسب و کار خود و معرفی برندتان استفاده کنید، پرداخته ایم :

آیتم هایی که می توانید در طراحی صفحه ی درباره ما خود بکار ببرید

1- مدل کسب و کارتان

در برخی شرکت ها، مدل کسب و کار آنها یکی از نقاط تمایز و ویژه ی آنها نسبت به سایر رقبایشان محسوب می شود و همین المان می تواند نقش یک نقطه ی فروش عالی را برای آنها بازی کند در نتیجه می توان از آن در صفحه ی درباره ی ما استفاده کرد. برخی روش های بیان این موضوع عبارتند از:

 •  چگونه واسطه ها را حذف کرده اید و این موضوع چرا به نفع مشتریان شما شده است؟
 •  مواد اولیه ی محصولات خود را از کجا تهیه می کنید (به عنوان مثال، از طریق ایجاد کسب و کار در بخش تولید و یا واردات از کشوری خاص).
 •  توضیح بخشی از درآمدتان که به خیریه تخصیص می یابد.

باید بدانید که شفافیت در انجام امور می تواند به اعتمادسازی و قدرتمند نمودن برندتان کمک کند، صفحه ی درباره ما فرصت بسیار خوبی است برای توضیح زنجیره ی تامین تان، نحوه ی عملکرد کسب و کارتان و توضیح ماموریت های پیش رویتان.

گاهی می تواند برای بیان این توضیحات از یک تصویر استفاده کرد، گاهی یک تصویر می تواند بیش از 1000 کلمه سخن بگوید. شما می توانید از طریق یک تصویر مدل کسب و کار خود را به شیوه ای آسان و قابل هضم ارائه دهید. یک نمونه از این تصاویر در زیر برای شما آورده شده است. شرکت Taaluma Totes با استفاده از تصویر زیر به گونه ای ساده و واضح چگونگی تهیه ی مواد اولیه ی محصولات خود، نحوه ی کمک رسانی مالی به کشور مبدا و ایجاد کار برای افراد ناتوان را بیان می کند.

صفحه ی درباره ی ما سایت زنجیره تامین

2- جوایز، نظرات و توصیفات افراد و مطبوعات

نظرات، توصیفات مطبوعات، نظرات مثبت مشتریان تان و محتواهای که آنها برای شما ایجاد کرده اند نظیر پست های اینستاگرامشان را می توانید در این قسمت بکار گیرید و اینگونه نشان دهید که نظر دیگران در رابطه با شما چه بوده است و یا شما چه نقشی را در این صنعت ایفا کرده اید.

شما می توانید از روش های مختلفی جهت اثبات شخصیت اجتماعی خود استفاده کنید، از ایجاد گالری از تصاویر اینستاگرام مشتریان تان گرفته تا استفاده از لوگو نشریاتی که دررابطه با شما صحبت کرده اند و یا نقل قول هایی را از طرف شما بیان کرده اند.

جوایز، نقل قول ها و سایر موارد ذکر شده نمونه هایی از نقاط عطف کار شما هستند که می توانید از آنها در میانه ی داستان خود استفاده کنید.

3- استفاده از اعداد

بکارگیری درست اعداد می تواند به شما اعتبار دهد. شما می توانید از اعداد در  هنگام توضیح مشکلی که تلاش کرده اید آن را برطرف کنید و یا فرآیند کاری خود استفاده نمایید؛ به عنوان مثال می توانید تعداد آیتم هایی که فروخته اید و یا تعداد سال های که در این زمینه فعالیت کرده اید را عنوان کنید.

سعی کنید اگر چنین آمارهایی را دارید حتما از آنها استفاده کنید.

چه در ابتدای داستان تان که به روایت مشکلی که در زمینه ی فعالیت تان وجود داشت می پردازید و هم در هنگام بیان نقاط عطف کار خود، می توانید برای بیان بهتر و موثرتر مطلب مورد نظرتان از تصاویر با محتواهای مناسب استفاده کنید.

متن درباره ی ما سایت

4- معرفی تیم خود

برندسازی به شما کمک می کند تا تجارت خود را مخاطب پسندانه ارائه دهید، فرهنگ سازمانی خود را ترویج دهید و به افرادی که در سازمان شما مشغول به فعالیت هستند، ارزش دهید.

حتی اگر شما در صفحه ی درباره ی ما تنها به معرفی موسسان و بنیان گذاران فعالیت و کسب و کار خود بپردازید، بازهم می توانید به برندسازی فعالیت خود کمک کنید.

صفحه درباره ما فروشگاه اینترنتی

5- یک ویدئو یا گالری از تصاویر

سعی کنید اگر می توانید از تصاویر و ویدئوها در میان متون خود استفاده کنید و طراحی صفحه را بهتر کنید، زیرا مخاطب از مشاهده ی متون پشت سرهم و یکنواخت سریعا خسته می شود و در اکثر مواقع صفحه را به سرعت ترک می کند.

به عنوان مثال می توانید تصاویری از پشت صحنه ی فعالیت خود تهیه کنید و در این قسمت قرار دهید، با این کار هم تنوع ایجاد کرده اید و هم باعث شده اید که مخاطبتان در یک چشم  برهم زدن نگاهی اجمالی به کسب و کار شما داشته باشد. همچنین، اگر ویدئویی در خصوص داستان و یا محصولات تان دارید که سبب میشود بازدیدکنندگان تان بهتر و بیشتر با شما آشنا شوند، می توانید از آن در صفحه ی درباره ی ما استفاده کنید.

6- لینک ها و دکمه های CTA

صفحه ی درباره ی ما، می تواند محل مناسبی برای هدایت بازدیدکنندگان به دیگر قسمت های سایت شما، وبلاگ تان و یا صفحات اجتماعی تان باشد.

سعی کنید تمام لینک های مرتبط خود را در این صفحه قرار دهید و فکر کنید ببینید به چه شیوه ای می توانید مخاطبتان را تشویق به کلیک کردن برروی آنها کنید، نمونه ای از درخواست هایی که می توانید در CTA های خود از کاربر بخواهید، عبارتند از:

 •  فالو کردن (دنبال کردن) شبکه های اجتماعی تان
 •  عضو شدن در خبرنامه
 •  سرزدن به صفحه ی محصولات
 •  پرکردن درخواست استخدامی در شرکت شما
 •  مطالعه و سرزدن به وبلاگ شما

5 نمونه ی عالی از صفحات درباره ی ما شرکت های بزرگ خارجی

درست که محتویات صفحه ی درباره ی ما، در رابطه با شماست اما شما می توانید در نگارش این صفحه، یه خصوص در طراحی و ساختاردهی به آن، از ایده های سایرین نیز استفاده کنید.

در زیر نمونه هایی از چند صفحه ی درباره ی ما جذاب که می توانید در نگارش صفحه ی خود از آنها ایده بگیرید، آورده شده است.

1- نامه ای به مشتریان شرکت Wrightwood

شرکت Wrightwood در بخش درباره ی ما سایت خود نامه ای به مشتریانش نوشته است که ویژگی های این نامه به شرح زیر می باشند:

لحن نامه ساده، صمیمی می باشد و تنها از متن برای بیان داستان شرکت استفاده شده است. در این نمونه متن بصورت نامه ای به مشتریان، با فونت و سایز خاصی نگارش شده است؛ در این مثال از سایر رسانه ها استفاده نشده است اما همین فونت و تغییر سایز متن سبب تنوع در ارائه ی مطلب شده است.

در این صفحه، نویسنده به خوبی از جایگاه خود در صنعت مبلمان و برتری خود نسبت به سایر رقبا صحبت کرده و داستانی در خصوص تجربه ی تجارت کوچک خود و شور و اشتیاق درونی شان برای تغییر وضعیتی که در آن قرار داشته اند، بیان می کند. در انتها، این نامه با تشکر موسسان این شرکت از مشتریانی که برای سفارش محصولات خود آنها را انتخاب کرده اند به پایان می رسد.

صفحه ی درباره ما

2- داستان تیم موسس شرکت MVMT

تیم موسسان شرکت MVMT محتوای صفحه ی درباره ی ما خود را به چند بخش تقسیم کرده اند و در هر قسمت در رابطه با موضوعی بحث می کنند. محوریت داستان بر پایه ی دو موسس اصلی این شرکت شکل می گیرد، در ابتدا و قبل از بحث در رابطه با محصولات یا فلسفه ی شرکت، تصاویر این دو نفر و اطلاعاتی در خصوص آنها آورده شده است. نکته ی خیلی مهم و مفید این نمونه، بخش بندی آن است؛ در نمونه های این چنینی مخاطب خیلی راحت می تواند به سراغ مطلب مورد نظر خود برود. شما نیز می توانید از این بخش بندی در صفحه ی درباره ی ما خود استفاده کنید، بخش هایی که می توانید ایجاد کنید عبارتند از:

 1. چه کسی هستید
 2. چه چیزی می فروشید
 3. چرا این فعالیت را انجام می دهید

صفحه درباره ما

3- پرسونال برندینگ Marie Forleo

Marie Forleo صفحه ی درباره ی ما سایت خود را شبیه به یک نامه ی بلند بالای جذاب به خوانندگان نوشته است. او داستان خود را در قالب یک زندگینامه ی مختصر و کوتاه شروع می کند و در ادامه به بررسی فعالیت و سرویسی که ارائه می دهد، می پردازد. برای کارآفرینانی که برند شخصی دارند و درصدد پرسونال برندیگ هستند، نگارش صفحه ی درباره ی ما بدین شکل می تواند جذاب باشد.

شما بایستی به نحوی نشان دهید که بیزینس فعلی تان فصل مهمی از کتاب زندگی تان بوده و هست.

صفحه درباره ما

4- صفحه ی درباره ی ما Cotopaxi

ماهیت یک برند/نام تجاری را می توان در پس احساسات و دلایل انتخاب نام آن کشف کرد، در نتیجه یکی از بهترین راه های شروع داستان در صفحه ی درباره ی ما پرداختن به دلایل انتخاب یک نام برای یک برند است.

شرکت Cotopaxi از این روش استفاده کرده است و در ابتدای داستان خود و پیش از پرداختن به دلایل راه اندازی کسب و کار خود به بررسی دلایل انتخاب این نام توسط موسسان شرکت و ارزش احساسی نهان در پس این نام برای آنها پرداخته است.

صفحه درباره ما سایت

5- داستان شرکت WP Standard

صفحه ی درباره ی ما شرکت WP Standard شبیه به یک کتاب راهنمای مختصر و مفید است. در این صفحه نویسنده سعی کرده است تا از طریق یک ویدئو، تصاویر و متن های خیلی کوتاه منظور خود را به مخاطب منتقل کند، در این صفحه تنها به ضروریات موضوع پرداخته شده است و زیاده گویی انجام نشده است.

شاید بتوان گفت این صفحه بیشتر شبیه یک صفحه ی "درباره ی مشتریان" است تا "درباره ی ما"؛ در ویدئوی این صفحه مشتری نقش قهرمان داستانی را ایفا می کند که به جستجوی نیاز خود میپردازد.

همانطور که مشاهده می کنید این نمونه کاملا متفاوت از نمونه های دیگری است که در بالا ذکر شد. نگارش صفحه ی درباره ی ما بدین شکل مناسب برندهایی است که مشابه شرکت WP Standard تمایلی به بیان جزئیات و ریزپردازی ها ندارند، برندهایی که میخواهند بیشترین حرف را با کمترین کلمات ارائه دهند.

صفحه ی درباره ما

نگران نباشید؛ داستان شما در طول زمان بهتر و بهتر خواهد شد

بطور حتم زمانی که شروع به کار میکنید، فکر می کنید که خیلی چیز زیادی برای گفتن و داستان پردازی در صفحه ی درباره ی ما خود ندارید. اما اگر ایده ای در ذهن داشته باشید و بطور دقیق بدانید که در رابطه با سرویس دهی به مشتریان خود چه رویکردی داشته اید، دارید و خواهید داشت، باید بدانید که اطلاعات کافی در این خصوص دارید و می توانید به راحتی شروع به کار کنید.

همچنین در طول زمان می توانید صفحه ی درباره ی ما خود را با توسعه ی بخشی که در رابطه با مراحلی که طی کرده اید تا به نقطه ی فعلی برسید، بسط و گسترش دهید.

اگر صفحه ی درباره ی ما سایت تان را پیش از مطالعه ی این مقاله نوشته اید، پیشنهاد میکنیم مجددا به این صفحه مراجعه کنید و بررسی کنید ببینید که آیا براساس مواردی که در بالا ذکر شد، صفحه ی درباره ی ما شما صفحه ی مفید و جذابی برای کاربران تان هست یا خیر.

شاید زمان آن رسیده که نگاه ویژه ای به این صفحه کنید و به آن به عنوان یک صفحه ی ارزشمند در نزد مخاطب و جلب مشتری نگاه کنید.

 


منبع: https://www.shopify.com


مطالعه بیشتر:


رنگ بندی وب سایت

5 قدم تا راه اندازی استارتاپ!

لینک نوفالو چیست؟ این بار از زبان گوگل بشنوید

سئو تصاویر: 12 نکته برای جذب ترافیک ارگانیک بیشتر!

راهنمای جامع عکاسی از محصولات

سئو صفحه محصول

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-91028610
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها