موفقیت در برندسازی شرکت Kit-Kat با استفاده از هشتگ های همتراز در شبکه های اجتماعی

همانطور که می دانید با استفاده از فرصت های شبکه های اجتماعی می توان به راحتی در بازاریابی و برندینگ و برندسازی، شوک ایجاد کرد. در واقع امکانات سوشال و عملکرد کاربران همه به شرکت ها کمک می کند که بتوانند موثر تر از دنیای آفلاین واقع شوند اما گاهی می توان از محیط آنلاین برای تقویت عملکرد محیط آفلاین نیز کمک گرفت.

برای نمونه امروز به یکی از کارهای شرکت Kit-Kat می پردازیم. Kit-Kat شرکتی است که کار تولید شوکولات برعهده دارد. شوکولات های این شرکت بین مردم بسیار محبوبیت دارند در عین حال، تیم بازاریابی اینترنتی این شرکت تصمیم گرفتند که از محیط انلاین نیز برای تثبیت هر چه بیشتر خود استفاده کنند.

پیام تجاری Kit-Kat به این صورت است : Have a break, have a Kit-Kat

این تیم روش متفاوتی برای بازاریابی شبکه های اجتماعی در نظر گرفته اند و آن این است که با استفاده از هشتگ های هم تراز با برند و کسب و کار خود، توانسته اند به روش خوبی، برند خود را در ذهن ها حک کنند.

این شرکت با استفاده از هشتگ واحدی به نام #mybreak در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر، فعالیت داشته و این هشتگ که مرتبط با عبارت break در پیام تجاری این شرکت است توانسته ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطبین ایجاد کند.

استراتژی این شرکت بر این اساس بوده که از هشتگی استفاده کند، که نقش کلیدی در پیام تجاری شان دارد. با این کار علاوه بر استفاده از فرصت افزایش بازدید، فرصت بسیار موثری برای برندسازی نیز ایجاد کرده است که در هر دو موفق شده است. حالا هرکس که در دنیای آفلاین پیام Have a break, have a Kit-Kat را شنیده است، اگر به هشتگ و یا عبارت mybreak برخورد کند، مطمئنا می داند که این جمله و کلمات از آن چه شرکتی است.

چگونه هشتگ همتراز ایجاد کنیم؟

برای ایجاد هشتگ همتراز باید روی کلیدی ترین اطلاعات و استراتژی هایتان کار کنید. اول از همه همچون شرکت kit-kat به پیام تجاری تان توجه کنید، در مرحله دوم، کلیدی ترین کلمه در پیام تجاری تان را تشخیص دهید و از آن کلمه ای یکتا و واحد بسازید و در شبکه های اجتماعی بکار ببرید.

اگر هشتگ مورد نظر را انتخاب کردید هرگز بعد از بکار بردن، آن را تغییر ندهید.

در طراحی هشتگ اختصاصی خود هرگز از هشتگ های بلند و طولانی استفاده نکنید.

از هشتگ هایی که ابهام و ایهام ایجاد می کنند هرگز استفاده نکنید.

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-91028610
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها