چگونه می توان سرعت ایندکس مطالب را در گوگل بالا برد؟

برای اینکه تعداد بیشتری از مطالب خود را در اختیار شمار بیشتری از کاربران قرار دهید باید تعداد ایندکس های سایت و مطالب خود را در گوگل بالا ببرید. برای این کار روش های متعددی ذکر شده است اما ما برای کمک به شما، به چند روش ساده و حرفه ای می پردازیم:

 

مطالب مرتبط با موضوعات و با زمانبندی ثابت منتشر کنید

یکی از راه های بالا بردن ایندکس این است که مطالب جدید درست کنید و به صورت دقیق و در یک ساعت معین آن ها را بر روی سایت قرار دهید که این کار باعث می شود هر روز سایت شما به گوگل پینگ ارسال کند. یادتان باشد که کاری به مطالب قدیمی تان نداشته باشد زیرا گوگل نیز کاری به مطالب قدیمی ندارد و این گونه هست که می توانید با زمانبندی مطالب جدید سرعت ایندکس شدن سایت را بالا ببرید .

کدام را انتخاب کنیم؟ تولید محتوا برای گوگل یا انسان ها مطلب ویژه ی کمکی!

گوگل همه روز سایت ها را مرور می کند بنابراین باید شما کاری کنید که در این زمان کم سایت شما را نیز بشناسد.

در نظر گرفتن آدرس واحد برای سایت و مطالب

شما باید برای وب سایت خود یک آدرس اختصاصی داشته باشید زیرا  اگر یک مطلب شما از چند آدرس باز شود باعث اختلال در گوگل می شوید که موجب می شود گول آن مطلب را در نظر نگیرد.

آموزش بهینه سازی و سئو URL Slug مطالب سایت

 

لینک های خراب مطالب را اصلاح کنید

گاهی اوقات به هر دلیلی برخی صفحات باز نمی شوند و این موجب می شود که گوگل چنین صفحاتی را مد نظر قرار ندهد، بنابراین با اصلاح لینک های خراب این فرصت را از دست ندهید.

مضرات Broken Link یا لینک شکسته و خراب برای سئو + روش پیدا کردن آن در سایت 

 

درخواست از گوگل برای Crawl بیشتر 

گوگل وبمستر تولز را به به دلایل زیادی در اختیار شما قرار داده است . اگر بسیاری از مطالب شما هنوز ایندکس نشده است و نتوانسته اید آن را در گوگل ببینید، می توانید با این ابزار مشکل مورد نظر را حل کنید. شما به راحتی می توانید به پنل مدیریتی وبمستر  بروید و با مشاهده  Setting و انجام تنظیمات لازم، Crawl Rate سایت خود را بالا ببرید. در انجام تنظیمات این بخش زیاده روی نکنید که گوگل قطعا عصبانی می شود چرا که گوگل دوست دارد بیشتر به طور طبیعی و بر اساس میزان محبوبیت مطالب به شما امتیاز دهد.

نقشه سایت داشته باشید

بعد از اینکه سایت خود را در وبمستر ثبت کردید توصیه می کنیم که نقشه سایت خود را به طور کامل و جامع ایجاد کنید چرا که با هر بار به روز رسانی سایت، گوگل بهتر و سریعتر مطلع شده و این موجب ایندکس سریع تر مطالب می شود.

 

شبکه های اجتماعی

یکی از راه های جدید که می توانید در گوگل سریعتر ایندکس شوید پخش کردن لینک مطالب در شبکه های اجتماعی می باشد زیرا با این کار  اسپایدرهای گوگل به طور همزمان از چند  بسایت معروف با Authority بالا پینگ مطلب شما را دریافت میکنند . که این کار باعث می شود سایت شما سریع تر ایندکس شود .

 

در پست ها، کاربر را به پست های مرتبط ارجاع دهید

زمانی که مطالبی تولید می کنید، به طوری باید جملات و مفاهیم آن را مهندسی کنید که بتوانید صحبتی از پست های دیگر سایت هم به میان بیاورید و از لینک آن ها استفاده کنید. گوگل از این کار بسیار لذت می برد و در مرحله دوم، در ایندکس مطالبتان بسیار تاثیر دارد.

 

عنوان های مشابه را بکار نبرید

اگر شما عناوین مشابه داشته باشید باعث می شود گوگل به شما امتیازی بابت مطلبتان ندهد زیرا آن را تکراری محسوب می کند .باید از عنوان هایی جذاب و غیر فریبنده برای کاربران استفاده کنید. انواع عنوان های جذاب برای پست وبلاگ ( High click rate ) می تواند در این تمرین به شما کمک زیادی کند.

 

مفید کردن تصاویر برای گوگل 

همه چیز در ایندکس شدن سایت تاثیر دارد حتی تصاویر .هر  چیزی که در On Page مورد بررسی قرار می گیرد در ایندکس شدن سایت نیز تاثیر دارد.بهینه سازی یا مفید کردن تصاویر باعث می شود مطالب سریعتر گوگل آن ها را بررسی کند .

بهینه سازی و سئو تصاویر برای سایت

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-91028610
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها