اهمیت SEO برای فروشگاه های اینترنتی بیشتر است یا SEM ؟

شاید تا کنون به این موضوع فکر نکرده باشید که تفاوت سئو و SEM دقیقا در چیست؟

به طور خلاصه می توانیم بگوییم :

SEO مخفف Serach Engine Optimize است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بکار گرفته می شود. SEO در واقع راهی برای افزایش دسترسی کاربران به وب سایت، هنگام جستجو بکار گرفته می شود.

SEM مخفف، Search Engine Marketing است، که به معنی بازاریابی موتورهای جستجو است. در واقع فعالیت های SEM به منظور افزایش فروش از طریق جستجو می باشد.

هر دو این روش، به عنوان زیر مجموعه های بازاریابی اینترنتی به حساب می آیند، با این تفاوت که در SEM عملیات سئو بر اساس افزایش فروش و توسعه کسب و کار بکار گرفته می شود.

در واقع برای سایت های تجاری SEM همان سئو با رویکرد افزایش فروش است. در چنین حالتی بازاریاب باید کلمات کلیدی، فعالیت های مختلف بر روی سئوی سایت ( داخلی و خارجی ) را صرفا به منظور دسترسی بهتر کاربران به محصولات و در نهایت فروش مورد نظر قرار دهد.

زمانی که یک بازاریاب فرآیند بهینه سازی سایت خود در موتور جستجو به منظور فروش بیشتر و بازاریابی بهتر صورت داد، موجب می شود که مشتریان را به سمت خود جذب کند و به فروش بیشتر نایل شود.

از آنجا که بسیاری از خریداران اینترنتی، از طریق موتورهای جستجو وارد سایت های فروشگاهی می شوند، توصیه می شود سایت ها و بازاریابان در استراتژی های خود بیش از هر چیز روی SEM برنامه ریزی داشته باشند.

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-91028610
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها