روش های توسعه محتوای تصویری برای ایجاد لینک بیلدینگ قوی

همه ی ما معتقدیم که لینک های با ارزش مهم ترین دارایی برای سایت ها و تجارت الکترونیک است. به هر حال یک وبلاگ مهم ترین هدفی که دارد این است که محتوایی جذاب را در اختیار کاربران قرار دهد. برای این منظور، انواع محتوا، مد نظر بلاگر ها قرار می گیرند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محتوای مرسوم شامل متن و عکس

مطالعات موردی و داستان های موفقیت

بررسی محصولات

محتوای تصویری مثل عکس و ...

 

این ها چیزهایی هستند که عموما در سایت ها برای افزایش بازدید بکار می روند. اما چیزی که اهمیت آن توسط بلاگر ها نادیده گرفته می شود، محتوای بصری و تصاویر است. در واقع عکس های مرغوب یکی از بهترین چیزها برای افزایش بازدید، افزایش اشتراک گذاری و ایجاد بک لینک عالی است. از میان همه تصاویر اینفوگرافیک حرف اول را می زند

طبق تحقیقاتی که , Buzzsumo و Okdork روی 100 میلیون مطلب انجام داده اند، به این نتیجه رسیده اند که اینفوگرافیک ها از مهم ترین محتوایی بوده اند که توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده اند. نمودار زیر حاصل این بررسی است.

با این حال می توان به اهمیت اینفوگرافیک پی برد، اما نیازی نیست خودتان را به اینفوگرافیک محدود کنید. شما حتی می توانید به راحتی، با تصاویری که کاربران به آن ها علاقه دارند، به نوعی، ترافیک خود را افزایش دهید.

اینفوگرافیک و مشکلات آن برای سئو سایت + راه حل این مشکلات مطلب ویژه

در مورد تولید عکس های با کیفیت به نکته های زیر دقت کنید:

تصویری طراحی کنید که مردم آن را دوست دارند

تصویر را تا می توانید شخصی سازی کنید و از نظر سئو روی آن کار کنید (بهینه سازی و سئو تصاویر برای سایت )

تصویر مورد نظر را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارید

در بلاگ و در زیر عکس دکمه های اشتراک در شبکه های اجتماعی را قرار دهید.

زمانی که شما تصویری روی سایت خود قرار می دهید نباید از کاربران به طور مستقیم بخواهید که آن را به اشتراک بگذارند چرا که برخی محتوا واقعا ارزش اشتراک گذاری ندارند. این گونه محتوا ها، دارای پیامی در خور انتقال نیستند که بتوان آن را به اشتراک گذاشت اما گاهی اوقات تصاویری روی وب سایت ها منتشر می شود که هزاران لایک می گیرند و بارها به اشتراک گذاشته می شوند.

اصول ایجاد محتوای تصویری قابل اشتراک گذاری

برای اینکه یک عکس کاربر پسند ایجاد کنید توصیه می کنیم اصول زیر را در نظر داشته باشید:

تازه بودن را تجربه کنید: هیچ کاربری به دنبال این نیست که یک موضوع را بارها و بارها با رنگ و شمایل متفاوت مشاهده کند، بلکه کاربران به دنبال موضوعات جدید و پیام های جدید در بطن تصاویر هستند. برای این کار باید به دنبال محتوای جدید و البته با موضوعیت جدید و بروز بروید.

مرتبط بودن را تجربه کنید: اگر وب سایت شما مرتبط با مد و فشن است، باید حتما، در این وب سایت از تصاویر مرتبط با مد و فشن استفاده شود.

سرگرم کننده بودن را تجربه کنید:تصاویر باید به کاربران ارزشی بیفزایند. در این باره باید بدانید که تصاویر طنز، مهم ترین نوع تصاویری هستند که به شما کمک می کنند برای کاربر مفید باشید.

جذاب بودن را تجربه کنید : شما در هر صنعتی که در حال فعالیت باشید، چیزهایی وجود دارد که مخاطبان به آن علاقمندند. اگر بتوانید این بسترها را کشف کنید و برای کاربران به اشتراک گذارید قطعا آنان را با خود همراه خواهید کرد

بحث برانگیز بودن را تجربه کنید: یک تصویر اگر عالی و خلاقانه طراحی شود می تواند هزاران هزار کلمه را در خود جای دهد. تصویری که دارای پیام گسترده ای باشد برای کاربران بحث بر انگیز خواهد بود و آنان را به اظهار نظر دعوت خواهد نمود.

کیفیت را در کار خود دخیل کنید: تصویر شما هر چقدر هم که دارای پیام های خلاقانه باشد، اگر با کیفیت پایین طراحی شود، قطعا نمی تواند چنان که باید مخاطب را به خود جذب کند.

البته این طبیعی است که شما نمی توانید تمام این گزینه ها را  با هم در تصویر خود، ادغام کنید اما توجه به آن ها در حد توان می تواند یک تصویر خلاقانه  و قابل اشتراک گذاری را برای شما رقم بزند.

در به روز رسانی بعدی این مطلب، به روش ایجاد تصاویری می پردازیم که مردم آن را دوست دارند

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-91028610
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها