اهمیت Video Marketing در بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابانی که می خواهند در کار بازاریابی اینترنتی خود، وارد کانال های جدید تر شوند، به احتمال زیاد در برنامه های خود از ودیدئو مارکتینگ نیز استفاده خواهید کرد. اما بسیاری از مارکتر ها نسبت به پیشبرد این استراتژی کمی مردد هستند. برای اینکه بدانید وضعیت ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ویدیو به چه صورت است، از شما می خواهیم کمی به آمار حقیقی استقبال کاربران از فیلم در شبکه های اجتماعی فکر کنید.

بازاریابان باید بدانند که در سال 2017 حدود 74 درصد یا بیشتر، از کاربرانی که وارد سایت ها و فروشگاه ها می شوند از طریق فیلم ها به سایت ها راه پیدا می کنند.

بازاریابان B2C و B2B معتقدند که استفاده از ویدیو برای بازاریابی، یکی از سه کانال مهم موثر در شبکه های اجتماعی برای توسعه کسب و کار است.

همچنین 52 درصد از بازاریابان حرفه ای، معتقدند که ایجاد فیلم یکی از مدل های محتوایی است که  توانسته ROI زیادی به خود اختصاص دهد.

مدل محتوای تصویری مثل فیلم در واقع از نظر ساختار، دارای ویژگی های متفاوتی نسبت به دیگر مدل های محتواست. در واقع فعال بودن این نوع محتوا، موجب می شود که کاربران بیشتر به سمت آن بروند. از طرفی وجود عکس های شاخص، توضیحات مختصر  و... همه به گونه ای این مدل محتوا را منحصر به فرد کرده اند که موفقیت آینده ی بازاریابی اینترنتی به آن بستگی دارد.

کاربران چنان که به تماشای فیلم علاقه دارند، به خواندن متن علاقه ندارند بنابراین توصیه می شود که متن های خود را تبدیل به فیلم کنید و به طور تصویری آن ها را به نمایش بگذارید.

93 درصد از بازاریابان معتقدند استفاده از فیلم برای بازاریابی توانسته به جلب توجه، افزایش نرخ تبدیل و در نتیجه افزایش فروش آن ها بسیار کمک کند.

33 درصد از افرادی که تبلت دارند، حداقل روزی 1 ساعت در حال تماشای فیلم بر روی سیستم خود هستند.

بازاریابان معتقدند که، استفاده از فیلم در برنامه های بازاریابی شان، توانسه به میزان 19 درصد نرخ باز شدن، 65 درصد CTR را افزایش دهد. همچنین موجب شده که کاربران 28 درصد کمتر از قبل، عضویت در خبرنامه ها و لیست های ایمیلی را لغو کنند.

بنابراین می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی که امکان آپلود فیلم به شما می دهند، به کسب و کار خود رنگ و رویی تازه ببخشید. برای مثال می توانید از شبکه های اجتماعی پینترست، و اینستاگرام، برای آپلود فیلم های کوتاه 15 ثانیه ای استفاده کنید. همچنین استفاده از فیس بوک در این باره نیز می تواند کمک خوبی برای بازارایابی شما باشد. در گوگل پلاس هم امکان آپلود فیلم وجود دارد. اما با وجود اینها ایجاد کانال در یوتیوب، یا آپارات را هرگز فراموش نکنید.

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-91028610
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها