الگوریتم گوگل : مرغ مگس خوار یا Hummingbird

  گوگل مدت هاست برای مدیریت و بهینه سازی جستجوها، و سرویس دهی به کاربران، با هدف رضایت کاربران و ماندگاری و وفاداری آن ها به خود، از الگوریتم هایی استفاده می کند که بتواند تمام امور را به صورت اتوماتیک دنبال کند.

یکی از بهترین و کاربردی ترین الگوریتم های گوگل، که به زبان شناسی گوگل و درک مفهومی آن کمک می کند، الگوریتم مرغ مگس خوار یا Hummingbird  است. مرغ مگس خوار الگوریتمی است که اگر طبق روال آن کار را دنبال نکنید و سایت خود را بهینه نکنید، دچار ضرر یا جریمه و یا اسپم شدن نمی شوید فقط امتیاز سایت هایی که به این الگوریتم بها می دهند بالاتر می رود. 

به بیان بسیار ساده مرغ مگس خوار یا الگوریتم Hummingbird  از ادمین ها می خواهد که، به جای استفاده از کلمات کلیدی، از عبارات کلیدی استفاده کنند تا روند یافتن بهترین نتایج برای کاربران بهتر صورت بگیرد.

کمی به دنیای درونی خودتان فکر کنید. تصور کنید که به دنبال یک مارک و یک مدل لباس خاص هستید. برای این منظور قطعا جمله ای طولانی یا حداقل سه چهار کلمه ای سرچ می کنید. گوگل اینجا با همیاری مرغ مگس خوار که دو ویژگی دقت و شتاب را به همراه دارد، دقیق ترین نتایج را برایتان بر می گرداند. حالا اگر وب سایتی، محتوای مورد نظر شما را بر اساس عبارت کلیدی بهینه کرده باشد سریعتر به سمت سایت شما فراخوانده خواهد شد و این چیزی است که این مرغ مگس خوار، برای گوگل به ارمغان آورده است. 

توصیه ی آرتامارکتینگ: حالا که با این الگوریتم و ویژگی های آن آشنا شدید توصیه می کنیم پست های امروز به بعد را بر اساس این الگوریتم بر اساس عبارات کلیدی، بهینه سازی کنید. توصیه بسیار مهم این است که نیازی نیست که پست های قبلی را که از کلمات کلیدی استفاده کرده اید، بهینه کنید و تگ ها را به عبارت تبدیل کنید. 

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-91028610
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها