استراتژی اشتباه هواپیمایی Luton در فیس بوک و تخریب برند معتبر آن

با استفاده از یک مطالعه موردی، امروز به شما نشان می دهیم که، چگونه اشتباهات کوچک در شبکه های اجتماعی یک برند را شکست می دهد!

شبکه های اجتماعی مکان های پر ترددی هستند که از طریق آن ها می توان با اقدامات درست، به برند سازی و بازاریابی اینترنتی بسیار کمک کرد. اما به همین میزان که در دنیای واقعی گفتار و رفتارها مورد قضاوت قرار می گیرند، در دنیای مجازی نیز به همین گونه است. در بین مطالعات موردی که توسط آرتا مارکتینگ انجام شده است، تا کنون موارد موفقیت آمیز زیادی بررسی شده که چکیده ای از آن ها در اختیار شما قرار گرفته است، اما گاهی دنبال کردن، برند های زیان دیده، و تجربه گرفتن از آن ها نیز می تواند مفید و کاربردی باشد.

در بین مطالعات آرتا، توانستیم، به سال 2013 برگردیم و روند یکی از ایرلاین ها را در یک پست فیس بوکی مورد نقد قرار دهیم.

در یک روز برفی، هواداران ایرپورت Luton در لندن شاهد آپلود تصویری بودند که روی صفحه ی رسمی این خط هوایی قرار گرفته بود. عکس مورد نظر به صورت زیر بود:

این عکس مربوط به سقوط هواپیمایی بود که در سال 2005 در شیکاگو رخ داده بود، به طوری که در آن تنها یک کودک فوت شد.

هواپیمایی Luton در زیر عکس چنین توضیح داده بود :

Because we are such a super airport….this is what we prevent you from when it snows……Weeeee"

 

این کار، حاصل آموزش نا صحیخ و حتی عدم آموزش است. در این پست، شاید نویسنده قصد داشته، به مشتری ها و هوادارن خود بگوید که سلامتی شما در هر شرایطی، مد نظر این هواپیمایی قرار دارد و اجازه نمی دهد چنین اتفاقاتی برای شما رخ دهد، اما کاربرانی که در یک لحظه با این صفحه روبرو می شوند با قضاوت عجولانه می توانند وجه ی این ایرلاین را خراب کنند.

البته استفاده از چنین تصاویری برای صنایع خاصی با مخاطبین خاصی، به منظور جذب مخاطبان رواج دارد، اما استفاده ی نا درست از استراتژی ها می تواند به مخدوش کردن وجه ی برند ها ختم شود.

بنابراین هنگامی که می خواهید یک پست روی صفحات شبکه های اجتماعی خود قرار دهید، می بایست، به قضاوت های کابران، عکس العمل های کاربران، و پیام هایی که از ارسال پست به آن ها انتقال پیدا می کند توجه ویژه داشته باشید. اگر در شبکه های اجتماعی به دنبال انتقال پیام به شیوه ی مثبت باشید، قطعا هر گز با تصاویری که بار منفی دارند به اشتباه نمی افتید.

 

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-91028610
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها