کارت قرمز های گوگل از 18 آبان 1394 سایت شما را تهدید می کند

گاهی اوقات، وقتی که با موبایل یعنی تبلت و گوشی در حال وبگردی هستیم، با سایت هایی مواجه می شویم که از ما می خواهند در مرحله ی اول نسخه ی اپلیکیشنی سایتشان را دانلود کنیم و مطالب را از طریق اپلیکیشن دنبال کنیم. بی شک بسیاری از کاربران علاقه ای به دانلود چنین نرم افزارهایی ندارند و برای این هم دلایلی دارند. از جمله این دلایل، عدم تمایل به نصب نرم افزارهای متعدد، عدم اطمینان امنیتی از نرم افزار و ... می باشند.

جنگ جدید گوگل: بسیاری از سایت ها، به جای بهینه کردن نسخه موبایلی سایت خود (موبایل فرندلی کردن سایت )، کاربرانی را که از طریق موبایل به سایتشان وارد می شوند را مجبور به دانلود نسخه موبایلی سایت خود می کنند. این کار از نظر گوگل مجازات دارد، و از تاریخ 1 نوامبر 2015 ، گوگل نسبت به جریمه ی آن ها اقدام خواهد کرد.

با توجه به اینکه گوگل اعلام داشته، که به موبایل فرندلی بودن سایت ها اهمیت می دهد و برای آن ها اعتبار بیشتری قائل می شود، بسیاری از وبمسترها به جای اینکه، سایت غیر بهینه ی خود را ، بهینه سازی کنند، اقدام به طراحی اپلیکیشن سایت خود می کنند، و با این تصور که این روزها گوگل توجه زیادی به موبایل مارکتینگ و موبایل دارد، می خواهند، در خواست موبایل فرندلی شدن، گوگل را دور بزنند.

البته این وبمسترها هم باید بدانند که که یک کاربر، برای مشاهده ی یک پست از یک سایت، به ندرت اقدام به دانلود و نصب نرم افزار می کند. این کار موجب دلسردی کاربران از وبگردی در چنین سایت هایی می شود، بنابراین گوگل برای جلب رضایت کاربران تصمیم دارد این سایت ها را جریمه کند.

گوگل معتقد است که با موبایل فرندلی کردن سایت ها، می توان به اندازه ی کافی، کاربران را راضی نگه داشت، و آنان را از طریق جستجوی موبایلی وارد سایت کند بنابراین نیازی نیست سایت ها کاربران را به زحمت بیندازند.

بنابراین، چنین سایت هایی تا تاریخ 1 نوامبر یعنی 18 آبان ماه 1394 ، می بایست استراتژی خود را تغییر دهند تا از کارت قرمز های جدید گوگل، در امان بمانند.

پیشنهادات آرتا مارکتینگ برای در امان ماندن از پنالتی جدید گوگل: 

سریعا در خواست نصب نرم افزار موبایلی خود را از حالت کنونی، حذف کنید.

نسبت به موبایل فرندلی کردن سایت خود اقدام کنید.

نیازی نیست، نسخه ی اپلیکیشنی سایت خود را معدوم کنید، کافیست در خواست دانلود آن را در صفحه ی اصلی سایت خود، قرار دهید.

تبلیغات اپلیکیشن سایت خود را از طریق شبکه های اجتماعی و خبرنامه سایت خود، پر رنگ تر کنید تا کاربرانی که به سایت شما وفادارند بتوانند راحت تر محتوای سایت شما را در دسترس داشته باشند.

 

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-47620510
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها