به روز رسانی استراتژی سئوی سایت همگام با تغییر سیاست های گوگل در سال 2015

سئوی سایت فعالیتی است که روز به روز تغییر می کند اما می توان گفت اساس ثابتی دارد. با توجه به اینکه روز به روز روش های کاربران در جستجوی سایت ها تغییر می کند، و گوگل هم بیش از هر چیز به کاربران بها می دهد، بنابراین باز هم باید رویکرد های سئوی خود را تغییر دهیم تا بهترین نتیجه را به دست آوریم.

با توجه به تحقیقاتی که توسط Moz صورت گرفته است در سال 2014، حدود 13 تغییر در الگوریتم های گوگل به وجود آمده که همه ی این ها نشان دهنده ی این است که ما باید استراتژی های خود را تغییر دهیم. کارهایی که در  پروژه های سئوی سایت توسط آرتا مارکتینگ بیش از هر چیز اهمیت دارد، در قالب یک مقاله ی آموزشی سئو در اختیار کاربران قرارد اده ایم که می توانید از آن ها برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنید:

بهینه سازی سایت، برای جذب ترافیک از طریق موبایل

طبق تحقیقات و بررسی های ComScore predicted ترافیک روی وب سایت ها از طریق موبایل، از سال 2012 تا سال 2014 به طور چشم گیری افزایش یافته که البته این مهم در سال 2015 فوق العاده بوده است. گوگل تلاش دارد که به همه ی کاربران و مدیران سایت ها بفهماند، که اگر سایت از نظر موبایلی درست طراحی شود، می تواند موجب تاثیر مثبت در خود بشود. از این رو در نتایج موتورهای جستجو، از نشان mobile-friendly برای سایت ها نیز استفاده می کند.

برای تست موبایل فرندلی بودن سایت خود، می توانید از ابزارهای زیادی استفاده کنید. برای دسترسی به ابزار گوگل روی این لینک کلیک کنید.

 

در بهینه سازی سایت خود، به موتورهای جستجوی بینگ و یاهو نیز اهمیت دهید

سال 2015 سالی است دیگر موتورهای جستجو، نیز تلاش دارند تا سهمی در رونق بازاریابی اینترنتی داشته باشند. بنابراین می بایست سایت خود را بر اساس قواعد و اصول این گونه موتورهای جستجو نیز، بهینه کنید. نکته دیگر این است که پیشرفت خود را در موتورهای جستجوی مختلف به طور منظم مورد بازبینی قرار دهید .

 

توجه خود را از رتبه ی کلمات کلیدی به سمت افزایش نرخ تبدیل یا ROI معطوف کنید

 اگر شما و یا شرکت مجری سئوی سایت شما کماکان بیشترین تلاش خود را روی کلمات کلیدی و رتبه های آن ها معطوف می کنند، باید بدانید که حالا زمان آن رسیده که بیشتر روی نرخ تبدیل کار کنید. شما می توانید برای یک کلمه ی بی ارزش مثل " سلام به شما " به راحتی در صفحه اول گوگل قرار بگیرید اما واقعا این چه ارزشی دارد!؟ در واقع قرار گرفتن در صفحه اول برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما، که البته از طرف کاربران هم زیاد سرچ می شوند یک اتفاق بسیار خوب است اما قرار نیست سایت شما به هر قیمتی! و برای هر کلمه ای در صفحه ی اول قرار بگیرد.

اگر شما از یک کمپانی سئو برای سایت خود استفاده می کنید و برای آن ماهانه سرمایه گذاری می کنید باید از آنها جملاتی شبیه جملات زیر را بشنوید :

تبریک می گوییم، شما در عبارت " خرید آنلاین  x " در صفحه ی اول موتورهای جستجو قرار دارید.

یا

اینفوگرافیگی که ما ماه پیش برای شما منتشر کردیم، 43 لایک دریافت کرده، و 45 کاربر در مورد آن نظر داده اند، و ما توانسته ایم از آن n هزار تومان کسب در آمد کنیم.  

 

تمرکز خود را روی شبکه های اجتماعی بیشتر کنید

شبکه های اجتماعی این روزها از جمله شبکه هایی محسوب می شوند که می توانند در نشر گسترده محتوا بسیار موثر باشند. از این رو می توانید به منظور بازاریابی خود و توجه به مشتری ها از آن ها استفاده کنید. اما یک علت پنهان  برای استفاده از شبکه های اجتماعی وجود دارد، و آن هم این است که می توانید با استفاده از این شبکه ها به ایجاد لینک با ارزش به سایت خود اقدام کنید. شبکه های اجتماعی یکی از ابزارهای مفید و طبیعی برای ایجاد بک لینک های سودمند به شمار می روند. بهتر است روی دو تا سه شبکه ای اجتماعی، فوق العاده اکتیو باشید تا بتوانید در طولانی مدت از نظر بازاریابی اینترنتی و سئو سایت موفقیت چشم گیری داشته باشید.

 

برای لینک های جاذبه ای به جای لینک های ساختگی حساب ویژه ای باز کنید!

گوگل در سال های اخیر خصوصا در سال 2015 بر روی ساختار لینک ها بسیار حساسیت نشان می دهد . به طور کلی لینک ها یکی از مهم ترین آپشن ها برای افزایش رتبه ی سایت می باشند اما برای اینکه از ساختن لینک بهترین نتیجه را بگیرید، بهتر است که لینک های جاذبه ای جای خود را به لینک سازی های معمولی بدهند. در واقع لینک های درونگرا یا جاذبه ای، خود نوعی بازاریاب یا دستیار سئو محسوب می شوند چون می توانند به راحتی با ویژگی هایی که دارند، کاربران را به خود جذب کنند و موجب افزایش نرخ تبدیل و حتی فروش شوند چرا که ساختار لینک ها به گونه ای استاندارد سازی شده اند، که می توانند در نمایش سایت شما در صفحه  نتایج جستجو، به طور مثبت موثر واقع شوند.

 

روی کلمات کلیدی دقیق تر، بیشتر کار کنید

امروزه کاربران می دانند که با جستجوی یک کلمه عام  نمی توانند به محصول و مطلب مورد نظر خود به راحتی دست پیدا کنند. به طور مثال کسی که می خواهد یک مطلب در مورد کتاب هری پاتر جلد دوم است، هرگز نمی تواند با جستجوی عبارتی مثل کتاب، یا دانلود کتاب، به هدفش برسد، بنابراین کاربران برای جستجو از شخصی سازی و استفاده از کلمات دقیق استفاده می کنند بنابراین شما هم می بایست روی کلمات دقیق تر کار کنید. کلمات دقیق شما باید به گونه ای تدوین شوند که اشتراکاتی با جستجوی دقیق کاربران داشته باشد.

به ابهامی برخوردید یا سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید. تا سریع تر پاسخگوی شما باشیم.

تماس با ما!
021-91028610
بخش آموزش
پرسش های متداول
مرکز توسعه
همه چیز درباره API ها